Pořádková jednotka nacvičovala zákroky na zimní stadionu

foto: Policie ČR

HRADECKO – Toto úterý trénovalo několik desítek policistů akce proti neukázněným hokejovým fanouškům. Do výcviku se zapojili také policejní psovodi. Je prostě nutné být při sportovních událostech připravenost na cokoliv.

„V různých modelových situacích si policisté krajské pořádkové jednotky vyzkoušeli řadu postupů, které mohou v reálných podmínkách při rizikových sportovních či kulturních událostech zúročit. Do cvičení byli zapojeni i policisté působící v antikonfliktních týmech, jejichž základním úkolem je na akcích předcházet agresivnímu chování osob prostřednictvím komunikace,“ sdělil Petr Dušek, náměstek ředitele vnější služby.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Výcvik se uskutečnil po dohodě s Robertem Horynou ze společnosti Mountfield HK, a.s., která zimní stadion provozuje a rovněž díky vstřícnosti Střední školy veřejnoprávní Třebechovice pod Orebem (TRIVIS – Třebechovice pod Orebem, s.r.o.), jejíž studenti byli v roli figurantů.