Hořelo v budově městského úřadu v Borohrádku

foto: foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Dnes musely přispěchat krátce po jedenácté hodině dopolední do Husovy ulice v Borohrádku čtyři hasičské jednotky. V objektu městského úřadu došlo k požáru v půdní vestavbě, plameny ohně se odsud šířily v mezistropním prostoru a dostaly se až na střechu.

Z budovy muselo být evakuováno 7 osob, všechny byly bez zranění. „Hasební zásah vedly jednotky vnitřkem budovy i z vnějšku z výškové techniky. Ještě před 12. hodinou byl požár lokalizován, následovalo rozebírání částí konstrukce střechy, kde se požár šířil. Hasiči museli vyskladnit část knihovny v patře pod požářištěm a také vybouranou suť,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že hořet začalo kvůli nedbalosti při letování trubek topení kartušovým hořákem. Poškozeny byly mimo jiné střešní krytina i konstrukce nebo příčky v půdním prostoru. Požár napáchal škodu za zhruba 700 tisíc korun, včasným zásahem byly uchráněny hodnoty představující asi 14 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnov nad Kněžnou, dobrovolné jednotky Borohrádek a Čermná nad Orlicí a v rámci mezikrajské výpomoci přispěchala také jednotka HZS Pardubického kraje z Holic.