I v Hradci Králové se zruší několik poštovních poboček

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Česká pošta napříč republikou ruší své pobočky a odůvodňuje to dlouhodobým trendem klesajícího zájmu o tradiční poštovní služby. V královéhradecké metropoli se jich bude rušit 7.

Česká pošta tvrdí, že za posledních pět let klesl zájem o poštovní tyto služby na pobočkách o 40 %. A to vlivem digitalizace, díky které lze zařídit řadu služeb nikoli osobní návštěvou pošty, ale v on-line prostředí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Lidsky z rušení poboček nadšený nejsem. Mrzí mě, že jsme k tomuto kroku byli vývojem na trhu poštovních služeb a ekonomickou realitou dohnáni. Legislativa se změnila a my si nemůžeme dovolit luxus provozovat pošty, které nemusíme. Proto k 1. červenci uzavíráme 300 poboček, které už nejsou podle platné legislativy potřeba. Není to o emocích, je to o finanční realitě České pošty, se kterou se musíme vypořádat. Pokud bychom nedělali potřebná opatření, postupem času by pobočky nebyly už žádné, protože by nebyla Česká pošta,“ říká Miroslav Štěpán, pověřený zástupce generálního ředitele České pošty.

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které k 30. červnu 2023 plánuje uzavřít. Dle dopisu, které město Hradec Králové obdrželo dnes, se to týká pošt HK 4 (Pardubická ul.), HK 5 (Fráni Šrámka), HK 6 (Milady Horákové), HK 7 (K Sokolovně), 11 (Štefánikova), HK 12 (tř. E. Beneše) a HK 16 (Petra Jilemnického).

„Celou tuto situaci považuji za absurdní z několika důvodů. Když pomineme, že jsme se většinu informací doposud dozvídali pouze z médií, je tristní, že celá skutečnost byla jen jednostranným oznámením společnosti. Nikdo ze zástupců České pošty s městem, které mohlo nabídnout znalost místního prostředí, tento krok nekonzultoval,“ komentuje rozhodnutí České pošty, primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.