Vyhořela chalupa se stodolou, škoda je za 3 miliony korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Osm hasičských jednotek muselo tento čtvrtek krátce po páté hodině odpolední přispěchat k rozsáhlému požáru do obce Vítězná, v části Nové Záboří plameny ohně likvidovaly chalupu. Proč k zahoření došlo je nyní předmětem vyšetřování.

„Jednotky natáhly několik vodních proudů, vodu pro hašení braly i z rybníka na zahradě. Plameny měly tendenci šířit se k blízkému elektrickému vedení a dál směrem do lesa, hasiči je ale kolem 18:30 hod. lokalizovali a nic dalšího v okolí ohroženo nebylo,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Štěstím bylo, že se při požáru nikdo nezranil.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Oheň zcela zničil střešní konstrukce obytné i hospodářské části domu a přízemí hospodářské části. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a Dvora Králové nad Labem, za pomoci dobrovolných jednotek  Žireč, Bílá Třemešná, Rudník – Arnultovice, Hostinné, Hajnice a Vítězná.