Druhá etapa stavebních prací právě začala

Foto ilustrační

NÁCHOD – Ještě týden zde bude možné se zvýšenou opatrností projet, po Velikonocích bude ale nutné využít objízdnou trasu, která se týká také autobusů. Důvodem je rekonstrukce vozovky za více než dvě desítky milionů korun.

V pondělí 3. dubna začala druhá etapa stavebních prací v úseku Jizbice – Lipí. Rekonstrukce silnice se neobejde bez úplné uzavírky. Stavební práce by měly být dokončeny v říjnu letošního roku, náklady by se měly vyšplhat na částku třiadvacet milionů korun. Do konce Velikonoc bude podle pokynů pracovníků stavby umožněný ještě obousměrný průjezd, ale pouze osobních vozů či dodávek nebo menších autobusů. „Objízdná trasa bude vedena obousměrně po silnici III/285 26 přes Jizbici, Dobrošov, Českou Čermnou, Borovou, Nový Hrádek, dále po silnici II/285 přes Slavoňov, Blažkov, Nové Město nad Metují po křižovatku se silnicí I/14 (Sepský most), dále po silnici I/14 přes Spy až po křižovatku se silnicí III/308 21, dále po silnici III/308 21 do Nového Města nad Metují – Krčína, po křižovatku se silnicí II/308, dále po silnici II/308 a III/285 20 do Vrchovin, dále po silnici III/285 21 a po silnici I/14 z Vrchovin do Náchoda na silnici I/33 a na silnici III/285 26,“ dodává za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.