Otevírá se nová stezka s řadou zajímavých stanovišť

Foto ilustrační (oficiální www města Dvůr Králové nad Labem)

TRUTNOVSKO – Nejen místní se mohou již brzy vydat na novou naučnou stezku, která obsahuje několik zajímavých stanovišť. Náklady ve výši sedm set tisíc korun pokryjí dotace.

Již za pár týdnů bude otevřená nová lesní naučná stezka Na Felčarské cestě ve Dvoře Králové nad Labem. Půjde o dvoukilometrový okruh vedoucí od spodní brány u městského hřbitova v Krkonošské ulici k hájence, která se pak lesem vrací zpět na začátek cesty. Návštěvníci zde najdou deset stanovišť s naučnými a interaktivními prvky. „Stezka má řadu netradičních zastavení. Jedním z nich je například hmyzí louka, kde budou hmyzí domky i hotel, nebo zídka pro plazy. Zajímavé bude zastavení s názvem Metr dřeva, kde se lidé budou moci podívat, jak vypadá rovnaný kubík dřeva. Novinkou na našich naučných stezkách je zastavení s názvem Mikrosvět,“ dodává za Lesy města Dvůr Králové nad Labem Petr Kupský.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.