Aktualizace: Výsledky vyšetřování jsou jasné. Penzion nikdo nepodpálil!

foto: HZS Královéhradeckého kraje

JIČÍNSKO – Vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR provedli podrobné ohledání místa po požáru penzionu v obci Brada, část Rybníček a ze stop zjistili, že k požáru došlo v prostoru přístřešku. V něm byly umístěny nádoby na odpad, požár se odtud šířil dál, zejména na střešní konstrukci penzionu.

O požáru jsme Vás informovali v článku: Dvanáct hasičských jednotek zasahovalo u požáru penzionu na Jičínsku.  „Verzi úmyslného zapálení vyloučila Policie České republiky, experti z oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR na základě expertízy vyloučili, že by požár zavinila technická závada na elektroinstalaci,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyšetřovatelé tak dospěli k závěru, že hořet začalo pravděpodobně kvůli nedbalosti neznámé osoby. Škoda při tomto požáru dosáhla zhruba 6 milionů korun, hodnoty ve stejné výši se ale díky zásahu hasičských jednotek ochrany podařilo uchránit.