Video: Požár garáže v areálu čistíren způsobil škodu za 7 milionů korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Uplynulou neděli krátce před devátou hodinou večerní přijala tísňová linka hasičů informaci o viditelných plamenech a dýmu, ze soukromém areálu čistíren v části Staré Město nad Metují v Jugoslávské ulici. Na místo přispěchalo 6 hasičských jednotek, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Ihned po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří garáže a požár je už v pokročilé fázi. Na likvidaci ohně museli nasadit několik vodních proudů a použít také výškovou techniku.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči spolu se zaměstnanci stačili vyjet ze zasažených garáží se čtyřmi zaparkovanými nákladními vozidly, které se tak podařilo před plameny uchránit. Jeden náklaďák zůstal uvnitř, v době příjezdu jednotek ho likvidovaly plameny ohně.

Kromě hasebních prací prováděly jednotky také ochlazování okolních objektů

„Požár se rozšířil prakticky na celý objekt řadových garáží, postupně také docházelo k propadu střešní konstrukce (plocha cca 8x 30 m). Hasiči pomáhali s vyskladněním materiálů, následně už prováděli dohašování jen zvenčí objektu a ochlazování okolí. Kolem 22:30 byl požár lokalizován a v 01:30 ohlásil velitel zásahu likvidaci události,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Hasiči museli při zásahu používat dýchací techniku, naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Oheň napáchal škodu za zhruba 7 milionů korun, tak však bude ještě průběhu dnešního dne bude upřesněna. Požár hodnoty představují asi 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru není zatím stanovena zničil objekt garáží s jedním zaparkovaným nákladním vozidlem, ale vlivem velkého žáru vznikla škoda také na blízké budově sousedního výrobního družstva.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky Náchod, Nové Město nad Metují, Dolní Radechová, Červený Kostelec a Česká Skalice.