SOUSEDÁNÍ rozžije Malé náměstí

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Už v neděli 23. dubna od 14 do 18 hodin ožije Malé náměstí sousedským setkáním s výtvarnou dílnou a stánky. SOUSEDÁNÍ, jak se akce jmenuje, chce prostor Malého náměstí zabydlet lidmi, stánky s regionální tvorbou, cyklodílnou a zábavnými aktivitami. Nabízí také prostor pro příjemné posedávání u kávy nebo piva. Pořadatelem SOUSEDÁNÍ je akční skupina Divá bába a sami obyvatelé města.

„V minulém roce už jsme testovali Malé náměstí jako prostor, kde lze strávit hezká odpoledne, setkávat se, bavit, tvořit a hrát si. Letos se pouštíme ještě do několika novinek. Prostor náměstí obsadíme stánky s regionálními produkty a výrobky sociálních podniků, přibude bleší trh a zvolna rozšiřujeme i kulturní program,“ zve na Malé náměstí Ilona Mach ze skupiny Divá bába.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dalšími členkami skupiny jsou výtvarnice Kateřina Zelingerová a Dominika Cyprová, které v neděli povedou tvůrčí dílnu, při které si návštěvníci budou moct návštěvníci vyrobit peněženky z recyklovaných materiálů.

Letos se k organizaci akce přidává i několik dalších lidí – pro návštěvníky jistě bude zajímavý mobilní cykloservis z hradeckého Bajkazylu, který dorazí s nářadím pro základní opravy kola, poradí s drobnými opravami nebo naučí, jak si kolo servisovat sami.

Atraktivní jistě bude malování hennou, ale třeba i swap neboli výměna pokojovek, sadby a semínek. Začala zahradnická sezóna, a tak organizátoři věří, že by se swap mohl ujmout i do budoucna. Bleší trh zase potěší ty, kdo chtějí provětrat šatník a oživit ho nějakým „novým“ kouskem.

„Na akci bude také prostor pro vlastní aktivity. Je velmi doporučeno přinést na náměstí deskové hry, badminton, karty, potřeby na kreslení a další…Fantazii se meze nekladou. My máme připraveny křídy na malování na chodníku, pojízdnou knihovnu, omalovánky pro děti a další. Vítáme ale mezi nás nové příchozí a těšíme se, čím se zapojí,“ vyzývají k akci organizátorky.

U stánků na náměstí bude možné zakoupit drobné regionální výrobky. Podpořit nákupem budou návštěvníci moct např. psí útulek Naděje pro chlupáče, sociální podnik Švadlenky s jejich šitými výrobky nebo integrační sociální podnik H.O.L.I., který vyrábí chutné sirupy, čatní a marmelády. Nabídku doplní knihy z nakladatelství Heleny Rezkové a různé doplňky, brože a drobnosti z recyklovaných materiálů.

Další termíny SOUSEDÁNÍ se chystají 21. května, 16. září a 15. října. Akce bude probíhat vždy od 14 do 18 hodin na Malém náměstí. Vstup je zdarma.