Z kartářky se vyklubala podvodnice

ilustrační foto

HRADECKO – Šestatřicetiletá žena se s důvěrou obrátila na kartářku, aby jí pomohla s řešením jejího zdravotního stavu. Místo toho však přišla o více než milion korun a ještě se zadlužila.

Uplynulý týden byla 60letá žena obviněna policisty ze spáchání podvodu. Hříšnice vydávající se věštkyni z karet využila špatného psychického a zdravotního stavu mladší ženy, která se na ni obrátila s žádostí o pomoc a vylákala z ní za půl roku 1,1 miliónu korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Poškozená žena nejenže přišla o své úspory, ale také se zadlužila u svých známých i u banky. Žena s „léčením“ chtěla několikrát přestat, obviněná ji však opakovaně přesvědčila o pokračování léčby, která se nesměla přerušit kvůli tomu, že by tím přinesla neštěstí nejen sobě ale i svým nejbližším. Jelikož léčba nebyla úspěšná, dohodly se na vrácení peněz, k čemuž však do současné doby nedošlo,“ komentuje případ policejní mluvčí Iva Kormnošová.

Policisté si údajnou kartářku proklepli v evidencích a zjistili, že obviněná žena byla za stejný trestný čin v roce 2017 odsouzena k tříletému trestu odnětí svobody. Tehdy od jednoho muže a jedné ženy pod záminkou provedení rituálu „přitažení“ výherních čísel ve Sportce vylákala částku téměř 800 tisíc korun.

Pokud soudce uzná obviněnou ženu vinnou, může ji poslat na 2 až 8 let do vězení.