Deset let uvažovali o cyklostezce, projekt nakonec dostává zelenou

Foto: Jan Šimek

HRADEC KRÁLOVÉ – Již před deseti lety vznikl návrh k výstavbě cyklostezky, realizaci však bránily nedořešené vztahy ohledně výkupu pozemků. Situace se nyní změnila a jak pěší, tak i cyklisté se slibované cyklostezky přeci jen dočkají.

Město plánuje již delší dobu výstavbu cyklostezky ve Slatině, bránily tomu ale nedořešené majetkoprávní vztahy. V posledních dnech se podařilo vyjednat vykoupení potřebných pozemků, které schválili zastupitelé. Jedná se o investici ve výši šest set šedesát tisíc korun. Pokud se neobjeví komplikace, se zahájením stavby se počítá v roce 2026. „Několik dlouhých let se město snažilo zajistit odkup těchto pozemků, což se nyní podařilo, a celý záměr jsme tak posunuli opět dopředu. Díky těmto pozemkům bude možné pokračovat v plánování výstavby cyklostezky, která propojí Slezské Předměstí a Slatinu. Téměř kilometrový úsek nové komunikace pro pěší a cyklisty také dlouhodobě prosazuje zdejší komise místní samosprávy,“ dodává za město Pavel Vrbický.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.