Policista daroval v součtu už přes 43 litrů krve

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Během dubna tohoto roku náchodští policisté několikrát zavítali na transfúzní stanici Oblastní nemocnice Náchod, aby hromadně darovali krev. Tento počin se uskutečnil ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra a organizací BESIP.

„Přítomnost policistů nebyla náhoda, darovaná krev je totiž často zapotřebí i pro účastníky dopravních nehod. Policistům není lhostejná situace s nedostatkem krve na transfúzních stanicích napříč republikou,“ říká policejní mluvčí Miroslav Mervart.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K akci se připojilo takové množství běžných dárců-policistů, ale hlavně i policistů prvodárců, že transfúzní stanice nakonec musela poskytnout tři termíny. Krev poskytlo celkem 26 policistů, přičemž někteří policisté se museli k dárcovství krve dostavit i mimo vypsané termíny.

Mezi dárci se byl i jeden rekordman, policista Libor Kareš, který za svou kariéru stačil už zachránit minimálně několik lidských životů, neboť jeho darování bylo v pořadí již sto druhé! Za léta, co transfúzní stanici pravidelně navštěvuje, už daroval těžko uvěřitelných 43 litrů krve. Libor Kareš sdělil, že bere dárcovství jako samozřejmou věc a že by rád v darování krve pokračoval i do budoucna. Nahlas vyslovil i své přání, aby se zapojily i mladší generace dárců, i proto celou akci vítá.