Krkonošský národní park slaví 60. narozeniny

foto: Správa Krkonošského národního parku

TRUTNOVSKO – V Královéhradeckém kraji se nachází vůbec první založený národní park na území České republiky. Jeho vznik byl vyvrcholením několika desetiletí úsilí o ochranu krkonošské přírody. Letos 17. května to je přesně 60 let od jeho oficiálního založení a Správa Krkonošského národního parku k oslavě tohoto významného jubilea připravila celou řadu zábavných a vzdělávacích akcí.

Hlavní akci k 60. výročí Správa KRNAP naplánovala na pátek 19. května ve Vrchlabí. Na Náměstí T. G. Masaryka se uskuteční tři koncerty a vyvrcholením akce bude večerní videomapping na jižní fasádu bývalého augustiniánského kláštera. Oslavy začínají v 16 hodin koncertem crossoverové skupiny Tlupa.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V rámci oslav 60. výročí založení Krkonošského národního parku Správa KRNAP naplánovala celou řadu akcí, které potrvají až do října letošního roku. S oslavami se pojí také dvě fotografické výstavy. Fotografie účastníků pravidelných krkonošských fotovycházek zájemci mohou spatřit ve vstupní chodbě sídla Správy KRNAP ve Vrchlabí na adrese Dobrovského 3. Druhá výstava velkoformátových pláten o krásách, důvodech ochrany a problémech, kterým musí KRNAP čelit, je k vidění v Ekocentru Krtek ve Vrchlabí. V polovině roku KRNAP také představí krátkometrážní dokumentární film o Krkonoších.

Veškeré informace k akcím zájemci najdou zde.