Petr Svoboda se bohužel s hradeckým hokejem loučí

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

HRADEC KRÁLOVÉ – Trenérský trojlístek Mountfieldu HK, který dovedl východočeský celek až do extraligového finále, dozná v následující sezoně změn. Na lavičce totiž po dvou letech končí asistent Petr Svoboda. Naopak druhý z pomocníků hlavního kouče – Tomáš Hamara podepsal novou smlouvu a na východě Čech bude pokračovat, podobně jako zbytek realizačního týmu.

Petr Svoboda strávil v Hradci Králové po boku Tomáše Martince s roční přestávkou hned čtyři sezony, během nich stál na lavičce Lvů během finálové bitvy Champions Hockey League nebo i extraligového finále, s klubem získal i Prezidentský pohár. Od nové sezony však pod Bílou věží dvaačtyřicetiletý trenér působit nebude, z rodinných důvodů se rozhodl neprodloužit kontrakt s hradeckým klubem.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Mrzí nás, že Petr nemůže z rodinných důvodů dále pokračovat v naší organizaci. Je však potřeba říct, že Petrovi patří obrovské poděkování za těch téměř pět let, kdy působil na pozici asistenta A-týmu s krátkou přestávkou v sezoně 2020/21. I on má samozřejmě velký podíl na tom, že naše organizace dosáhla v posledních letech několik velkých úspěchů, a to včetně Prezidentského poháru a letošního titulu vicemistra ČR. Jeho rozhodnutí plně respektujeme a přejeme mu do dalšího osobního i profesního života hodně štěstí, a především pevné zdraví,“ říká k odchodu Petra Svobody generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Tomáš Hamara v Hradci zůstává

Před novou sezonou zamířil ze Sparty do Hradce Králové padesátiletý kouč Tomáš Hamara, který během letní přípravy doplnil trenérský štáb Mountfieldu HK. Spolupráce dua Tomáš Martinec & Tomáš Hamara bude pokračovat právě i v následující sezoně, jelikož druhý jmenovaný se s vedením rovněž dohodl na prodloužení spolupráce.

„I s prací Tomáše Hamary, který se velmi rychle v našem klubu adaptoval, panovala spokojenost, a to jak ze strany realizačního týmu, tak i z mé strany. Tomáš má podobný pocit a je v Hradci spokojený, i proto byla naše dohoda velmi rychlá, za což jsem rád. Pevně věřím, že společně s Tomášem Martincem naváží na naši úspěšnou sezonu,“ líčí Aleš Kmoníček.

Zbytek realizačního týmu by měl pokračovat v aktuálním složení. Vzhledem k dlouhé a náročné sezoně aktuálně probíhá příprava smluv, které by měli členové realizačního týmu podepsat v nejbližší době. Případného nástupce Petra Svobody nyní vedení hledá, avšak s jeho angažováním se nechce unáhlit, jak potvrzuje generální manažer Aleš Kmoníček.

„Co se týče trenérů, tak novou sezonu začneme s dvěma trenéry a uvidíme, zda realizační tým doplníme o dalšího asistenta, či nikoliv. Zbytek realizačního týmu by měl zůstat pohromadě, což je naprostý základ k tomu, abychom mohli být v budoucnosti úspěšní. Všem trenérům a členům realizačního týmu bych ještě jednou chtěl poděkovat za jejich práci, protože i oni přispěli k našemu letošnímu finále a titulu vicemistra ČR,“ uzavírá generální manažer královéhradeckého klubu.