Zahrada je veřejnosti již plně k dispozici

Foto: Oficiální www města Opočno

RYCHNOVSKO – Areál u kláštera nabízí příležitost k relaxaci i sportovnímu vyžití s dětmi nebo také místo k pořádání kulturních akcí. Většinu nákladů pokryla získaná dotace.

V neděli 21. května byla slavnostně otevřená zahrada kapucínského kláštera v Opočně, která nabízí místo pro relaxaci i pořádání kulturních akcí. Až do podzimu bude volně přístupná od osmi hodin od rána do osmi do večera, na noc bude ale uzamčena. Zájemci zde najdou samoobslužnou kavárnu s automatem na teplé nápoje, mobilní přístřešek s knihovnou a lezeckou stěnu pro děti. Místní se mohou zapojit také do pěstování rostlin i dobrovolnických akcí při údržbě areálu. „Zásadní finanční podporu do oživování zahrady získal Královéhradecký kraj z Norských fondů na realizaci projektu Komunitní zahrada kapucínského kláštera v Opočně. Dotace pokrývá 4,75 milionu z celkových 5,3 milionu korun. Zahradu spravuje Muzeum a galerie Orlických hor. To pro návštěvníky připravilo také komentované prohlídky areálu. První proběhne už 2. června od 16 hodin v rámci Noci kostelů,“ dodává za město Dalibor Štěpán.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.