Festival Energie pro kulturu startuje čtvrtý ročník

foto: Energie pro kulturu

HRADEC KRÁLOVÉ – Čtvrtý ročník hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu do Hradce Králové přiveze bohatý kulturní program. Festival proběhne od 16.6. do 17. 6. a návštěvníci se mohou těšit třeba na Annu K., Xindla X nebo hradeckou kapelu Malone. Cílem festivalu je propojení lokálních umělců se známými jmény a také podpora ekologie.

„Jsem ráda, že se nám opět podařilo poskládat v týmu bohatý kulturní program, který spojí lokální umělce s těmi mainstreamově známými a dopřeje tak návštěvníkům kulturní zážitky pro celou rodinu“ popisuje Martina Tůmová, organizátorka festivalu. „Festival původně vznikl na podporu umělců během covidu a jeho cílem bylo pomoci kulturním a vzdělávacím institucím v regionech. Od té doby jsme už objeli 21 měst, festival navštívilo okolo 50 tisíc návštěvníků, vystoupilo na něm 126 umělců nebo souborů z toho 26 souborů ZUŠ a okolo 30 místních souborů a umělců, vyjmenovává za pořádající agenturu Robin Fritzen.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Putovní festival tento rok z umělců pocházejících z lokální oblasti nabídne kapelu Malone. Headlinerem pátečního večera pak bude zpěvačka Anna K., dále vystoupí zpěvák Xindl X. Sobotní program bude patřit hlavně dětem. Na dětské návštěvníky čeká třeba unikátní dílna kreativního tvoření ateliéru JELENI NELENÍ, nebude chybět workshop Cirku La Putyka, kde si děti vyzkoušejí, co obnáší příprava akrobatů. S kapelou Kujme Pikle si mohou zazpívat známé písničky z pohádek. Večer se na pódiu opět objeví soubor Cirk La Putyka, tentokrát s koncertem s cirkusovými tóny Horáček GEN XYZ, kde se v hlavních rolích představí Ondřej Ruml a Naďa Válová. Také dorazí herec Tomáš Měcháček se svými kolegy a zahrají dětmi velmi oblíbené představení s názvem Sešli se tři a stalo se.

Na festivalu Energie pro kulturu bude možné šlápnout do pedálů speciálního charitativního Oranžového kola Nadace ČEZ a svým sportovním výkonem podpořit ZUŠ Habrmanova a Centrum pěstounským rodin z.s., a také v sobotu se se svým kulturním programem představí nezisková organizace Drum for Fun, bubenická parta z východočeské Chrudimi. Dále dorazí hradecké Dobré divadlo s loutkovým představením Papírové pohádky. Během festivalu bude také probíhat putovní výstava neziskovky Centrum pěstounských rodin s názvem Mýty o pěstounství.

Případnou únavu mohou návštěvníci vyřešit odpočinkem v ČEZ Energy zóně. Kromě chill-out zóny s možností dobití mobilních telefonů v ní najdou také interaktivní hry či fotokoutek. Nedílnou součástí festivalu bude i gastro zóna, kterou jako každý rok obohatí lokální gastro podniky.

Příjemnou informací jistě je, že je vstup pro návštěvníky zdarma. Podrobný program naleznete zde. Generálním partnerem festivalu Energie pro kulturu je Skupina ČEZ.  Partnerem festivalu je Volkswagen a také město Hradec Králové. Mediálními partnery jsou Hitrádio a Deník.cz.