Fakultu čeká kompletní rekonstrukce

Foto: Oficiální fb Pedagogické fakulty UHK

HRADEC KRÁLOVÉ – Jednu z fakult hradecké univerzity čekají rozsáhlé úpravy. Stavební práce by měly začít letos v létě a hotové by měly být do dvou let. Přispěje na ně jak ministerstvo školství, tak i město a kraj.

Z rozpočtu města bude poskytnuto celkem patnáct milionů korun na připravovanou rekonstrukci historické budovy pedagogické fakulty na náměstí Svobody. Investice bude rozdělena do dvou částí, celková cena za stavební úpravy by měla být ve výši zhruba čtyři sta milionů korun. „Kompletní rekonstrukce objektu je zcela zásadní pro zajištění výzkumné, výukové a další činnosti pedagogické fakulty, která v rámci města a celého kraje hraje jednu z nejvýznamnějších rolí v oblasti vzdělávání učitelů. Proto považujeme za přirozené se na této investici jako zřizovatel základních škol částečně podílet,“ dodává primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.