Za měsíc padly pro řidiče čtyři tisíce pokut

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Součástí nového inteligentního dopravního systému jsou také radary měřící rychlost. Díky nim se podařilo udělit tisíce pokut, téměř polovina již byla uhrazena. Do rozpočtu města tak přibyde přes dva miliony korun.

Od začátku května funguje ve městě inteligentní dopravní systém, který pomáhá zajistit plynulejší dopravu. Hlídá také překračování rychlosti a projíždění křižovatky na červenou. Od konce téhož měsíce byly zaznamenány téměř čtyři tisíce přestupků. Nejčastěji řidiči překročili povolenou rychlost v ulicích Koutníkova a Antonína Dvořáka. „Právě tady jsme také naměřili rekordmana, který na maximální povolené rychlosti 50 km/h uháněl rychlostí 110 km/h. Vybrané finance z přestupků se stanou součástí městského rozpočtu, v příštím roce budou použity například na investiční či jiné priority města,“ dodává za město Miroslav Hloušek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.