Dělostřelecká tvrz získala další dotaci

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Unikátní objekt celého okresu získal finanční podporu již v předchozích letech, loni to bylo např. milion a půl na zabezpečení podzemních prostor. Nyní tato turisticky vyhledávaná památka získá další finanční pomoc.

Koncem června byla v zastupitelstvu schválená dotace ve výši dvě stě padesát tisíc korun pro tvrz Stachelberg. Ta by měla částečně pokrýt vybudování repliky dobové filtrovny v pěchotním srubu. V plánu je uvést objekt do stavu, v jakém se nacházel po úplném dokončení. Cílem je ukázat návštěvníkům vše, co se týká československého pohraničního opevnění, a to od rozestavěných objektů až po ty úplně vybavené. „Stachelberg je klíčovým turistickým cílem Trutnova a jeho jedinečný model fungování postavený na dobrovolné práci místních je něco, co podle mne jednoznačně zaslouží ocenění a podporu města,“ dodává místostarosta Tomáš Eichler.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.