Bouračka pěti aut uzavřela na 4 hodiny frekventovanou silnici

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – K hromadné dopravní nehodě došlo tuto středu krátce před druhou hodinou odpolední na silnici č. 11 mezi Častolovicemi a Kostelcem nad Orlicí. Na místo se kromě hasičských jednotek musela vydat také zdravotnická záchranná služba.

Bourala tři osobní auta (jedno z nich s přívěsem s lodí), dodávka a obytný vůz. „Navzdory závažnosti nehody nebylo nutné nikoho z vozidel vyprošťovat. Hasiči zajistili místo události, provedli stabilizaci vozidel, protipožární opatření, zasypání uniklých provozních náplní sorbentem a spolupracovali se ZZS KHK při ošetření 5 zraněných osob,“ sděluje mluvčí hasičů Zbyněk Voříšek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Před samotným zprovozněním frekventovaného úseku byl náklad z dodávky přeložen do 2 náhradních vozů. Na žádost majitele člunu byla rozstříhána konstrukce pro převoz lodi, aby nedošlo k poškození dalších vozidel při odtahu.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnov nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.