Až do konce srpna můžete vyrazit na Podkrkonošské hudební léto

foto: Festival Podkrkonošské hudební léto

JIČÍNSKO – Přijďte si užít 7. ročník oblíbeného hudebního festivalu, který v roce 2016 založila houslistka a rodačka z Nové Paky Ludmila Pavlová. Koncerty například na nádvoří hradu Pecka a v kostele sv. Vavřince ve Staré Pace.

Na open-air koncert se můžete těšit už tuto sobotu 22. července od 19 hodin na nádvoří hradu Pecka. Vystoupí na něm pánská skupina The Swings Petra Hanzlíka. Užijete si nejen skvělou swingovou muziku, při které si budete moci na Pecce zatančit, ale také dobré místní pivo či víno. Správnou atmosféru podpoří také světelná show Martina Krupy.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do kostela sv. Mikuláše v Nové Pace si můžete přijít poslechnout opojný zvuk varhan a houslí v chládku kostela, a to 6. srpna od 18 hodin. Ondřej Valenta a Ludmila Pavlová vám přednesou nadčasová díla mistrů Dvořáka, Kličky, Merkela, Vitaliho a Vivaldiho.

Violový kvintet v sestavě: Ludmila Pavlová (housle), Lenka Machová (housle), Marie Součková (violoncello), Barbora Lincke-Holická (viola) a Anežka Jiráčková (viola) zahrají Mozartův Smyčcový kvintet 3 C Dur a Phantasy quintet od V. Williamse. Koncert se koná 13. srpna od 17 hodin v kostele sv. Vavřince ve Staré Pace.

Na hrad Pecka se posluchači mohou vrátit ještě jednou, a to 19. srpna v 19 hodin na pátý koncert Syntéza kontrastů- to proto, že na malé housle zahraje Ludmila Pavlová a na velký kontrabas Indi Stivín. „Každoročně připravujeme premiéru skladby psanou přímo pro festival. Štafety se letos ujal skladatel Marek Pavlíček, který působí ve Švédsku a v Jihočeském divadle jako dramaturg. Martin Krupa zajistí opět světelný design. Koncerty na hradě mají jedinečnou atmosféru,“ sděluje za pořadatele festivalu Kristýna Háblová.

Festival bude slavnostně zakončen 27. srpna od 18 hodin v hotelu Centrál, kde vystoupí pražský pěvecký spolek Lieder society — Tamara Morozová (soprán), Monika Jägerová (alt) a Vojtěch Červenka (klavír) s programem českých autorů Podoby lásky. V rámci koncertu vystoupí také tanečně-hudební těleso žáků Hudební Akademie Praha Pavly Zumrové se skladbou Květomluva.

Podrobnější informace k festivalu naleznete zde.