O odlehčovací služby je stále větší zájem

Foto: Oficiální www Sociálních služeb HK

HRADEC KRÁLOVÉ – Občané již rok hojně využívají odlehčovací služby v tzv. Honkovce, ta má termíny až do podzimu plné. Dosud bylo postaráno skoro o dvě stě klientů, většinou jde o seniory.

Loni v červnu byl zahájen provoz odlehčovací služby v ulici Honkova. Dodnes se sociální pracovníci postarali téměř o dvě stě osob, zájem o služby tohoto zařízení neustále roste. Klienti tu stráví většinou týden až tři měsíce, někteří se vrací opakovaně. Věkový průměr se pohybuje obvykle okolo čtyřiaosmdesáti let, jde o osoby s chronickým onemocněním nebo sníženou soběstačností. Od loňského června uhradili klienti více než sedm milionů, provozní náklady zařízení jdou ale do desítek milionů korun. „Nyní máme dvacet devět zaměstnanců, kteří se střídají, aby zajistili nonstop provoz zařízení. Někteří se starají o pacienty, jiní zajišťují stravu nebo pravidelné denní programy. Ve všední dny máme pro klienty připravené dopolední i odpolední programy, během kterých mají vedená cvičení v tělocvičně, vědomostní cvičení, společenské hry i zpěv. Někdy zde máme také na návštěvě hudebníky nebo jiné umělce, kteří zpestří atmosféru a naše klienty vždy potěší,“ dodává ředitel Sociálních služeb Hradec Králové Robert Černý.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.