Neukáznění jezdci trápí chodce, ti si na ně stěžovali

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Na neukázněné jezdce na elektrokoloběžkách i kole si stěžují občané nejen v centru města. Ještě do konce prázdnin proběhnou bezpečnostní kontrolní akce, aby se strážníci přesvědčili, jak se tito lidé chovají na chodníku či přechodech.

Ještě v srpnu dojde ve městě k preventivní dopravně – bezpečnostní akci, která bude zaměřená na cyklisty a jezdce na elektrokoloběžce. Kontroly policistů a strážníků se budou zaměřovat na jejich chování na pěší zóně, chodníku, přechodech a také na to, zda mají na hlavě přilbu. „Stížnosti na neukázněnost jsou na denním pořádku a musím říci, že se z vlastní zkušenosti chodcům vůbec nedivím. V některých případech jsem byl svědkem opravdu velmi nebezpečných kolizí. Není možné, aby chodci na chodnících nebo přechodech museli uskakovat před projíždějícími koloběžkáři nebo cyklisty. Pevně doufám, že tyto bezpečnostní akce povedou ke zvýšení vzájemné ohleduplnosti,“ dodává starosta Jan Birke.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.