S náklady na úpravu nádraží by mohla pomoci dotace

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Mnohamilionovou investici si vyžádají úpravy autobusového nádraží, město se proto rozhodlo zažádat o dotační příspěvek. V projektu se počítá s novým bezbariérovým chodníkem nebo revitalizací sadu.

V srpnu požádalo město Dvůr Králové nad Labem o dotaci ve výši šest milionů sedm set tisíc korun na revitalizaci autobusového nádraží. Tento projekt navazuje na plánovanou první etapu úprav dotyčného areálu. Podání návrhu schválila rada města, a pokud by se finance podařilo získat, nedošlo by k velkému zatížení rozpočtu města „Projekt řeší revitalizaci veřejného prostranství a ploch nacházejících se jižně od křižovatky ulic 17. listopadu a Erbenova, kde by měla podle projektové dokumentace vzniknout oddělená cyklostezka a nový bezbariérový chodník pro pěší. Dále se počítá s revitalizací veřejného prostranství, zeleně, terénními a sadovými úpravami, mobiliářem, veřejným osvětlením a odvodněním zpevněných ploch. Vše je podle architektonického návrhu ateliéru M2AU Brno, který vyhrál architektonickou soutěž,“ dodává místostarosta Jan Helbich.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.