Žáci se brzy dočkají dalšího zmodernizovaného hřiště

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Kompletních úprav se ještě letos dočká další, v pořadí již třetí, sportovní areál u jedné ze základních škol. Náklady půjdou do milionů, město zažádalo o dotaci, která by je mohla pomoci snížit. V plánu je také zpřístupnění hřiště veřejnosti.

Po rekonstrukci atletických stadionů u základních škol R. Frimla a V Domcích je na řadě areál ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě. Práce na stadionu na tzv. „Mládežce“ začaly začátkem školního roku a hotové by měly být do konce listopadu. Žáci se tak dočkají nového povrchu fotbalového stadionu, kde bude položená umělá tráva. Počítá se také s novými ochrannými sítěmi a brankami. Úpravy se budou týkat např. i workoutového hřiště nebo atletického oválu. Práce jsou zatím vyčísleny na necelých osmnáct milionů korun, část nákladů by mohla pokrýt dotace. Až bude stadion hotový, mohli by ho v odpoledních hodinách využívat také občané města. „S vedením školy připravujeme provozní řád a možnosti využití sportovního areálu pro širokou veřejnost. Půjde o podobný systém, který funguje na jiných našich školách,“ dodává místostarosta Tomáš Hendrych.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.