Hasiči cvičili v administrativní budově ČSOB

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Toto úterý, krátce po deváté hodině bylo zahájeno cvičení jednotek požární ochrany v rozsáhlém administrativním objektu ČSOB. Námětem byl požár, který vznikl ve 4. patře v zasedací místnosti. Jedna osoba v zakouřeném prostoru ztratila orientaci a úkolem hasičů bylo jí v co nejkratší době vyhledat a zachránit z nebezpečného prostoru.

Další dvě osoby utekly před jedovatým kouřem na střechu objektu, k jejich záchraně hasiči využili automobilový žebřík, pomocí kterého je evakuovali do bezpečí. Požár byl rychle zlikvidován a zplodiny hoření, které imitovala v tomto případě neškodná mlha, byly odvětrány. Následně se tak mohli všichni zaměstnanci vrátit zpět do objektu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Během podobných cvičení se neprověřuje jen akceschopnost hasičů, ale testuje se také například požárně bezpečnostní zařízení objektu, organizace při hromadné evakuaci nebo funkčnost nástupních ploch určených pro hasičskou techniku. Na místo vyjely jednotky z prvního stupně požárního poplachu-profesionální hasiči z obou hradeckých stanic a dobrovolná jednotka z místní části Plácky,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.