Čtyřiadvacetiletý muž je obviněn ze dvou vražd

ilustrační foto

HRADECKO – Mladík je kriminalisty obviněn z jedné dokonané vraždy a druhé ve stádiu pokusu a také z přečinu poškození cizí věci. Již v minulosti byl třikrát soudně trestán za násilnou a mravnostní trestnou činnost.

Muž, který je z Hradce Králové vylákal uplynulou v sobotu v nočních hodinách ke slepému rameni Labe pod záminkou finančního vyrovnání svědka své trestné činnosti. „Se zbraní v ruce donutil 22letého známého se svléknout do naha a poté ho na několika místech pořezal a pobodal. Naštěstí se poškozenému muži podařilo utéct a přivolat pomoc. Náhodní kolemjdoucí mu poskytli první pomoc a zavolali záchrannou službu, čímž mu pravděpodobně zachránili život. Podezřelého muže policisté zadrželi již o hodinu později v jeho bydlišti,“ sděluje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z dalšího vyšetřování vyplynulo, že mladík minulé pondělí, krátce po půlnoci, zapálil v Plotištích nad Labem rodinný dům, i když věděl, že se v něm nachází minimálně jeden člověk a pes. Po uhašení požáru byla v domě nalezena jedna osoba bez známek života, u které není zatím stoprocentně potvrzena totožnost, ale pravděpodobně se jedná o 72letého obyvatele domu.

Mladík naposledy opustil brány vězení v únoru loňského roku s 4letou podmínkou. Za dvě vraždy hrozí obviněnému trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný.