V rozmezí jedné hodiny zasahovali hasiči u dvou požárů

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Doslova několik stovek metrů měli hasičské jednotky od jednoho zásahu k druhému. Nejdříve hořelo na rohu Gočárovy třídy a Břetislavovy ulice a poté směrem za křižovatkou U Koruny.

K prvnímu výjezdu došlo krátce po druhé hodině odpolední, po oznámení že v domě vychází ze stoupaček kouř. Jednotky průzkumem y zjistily, že došlo k zahoření odpadu u světlíku. Událost se obešla bez finanční škody.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na Gočárovu třídu mířili hasiči odpoledne ještě jednou, tentokrát se přesunuli o 400 metrů vedle směrem za křižovatku U Koruny. „Minutu před 15.hodinou přijalo operační středisko HZS hlášení o požáru v kuchyni v jednom z domů. Hasiči natáhli jeden vodní proud vnitřkem budovy a požár kuchyňské linky rychle lokalizovali. V 15:20 pak hlásil velitel zásahu likvidaci,“ sděluje mluvčí hasičů Martina Götzová.

Škoda, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na 150 tisíc korun a došlo k němu kvůli nedbalosti. Ani v jednom případě nebyl naštěstí nikdo zraněn.