Sokolnické setkání dopadlo na výbornou!

foto: Klub sokolníků

RYCHNOVSKO – Od 4. do 7. října se konalo v Opočně 56.sokolnické setkání a opět s mezinárodní účastí. Díky své vysoké úrovni je právem zapsané od roku 2010 na seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Akce se zúčastnilo celkem 105 lovících sokolníků, 83 z Česka a 22 ze zahraničí. Sokolníci do Opočna přijeli z Belgie, Rakouska, Německa, Holandska, Slovenska, Bulharska, Francie, Itálie, Polska, USA a Chorvatska.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Z lovících dravců byli nejvíce zastoupeni orli skalní a to 45 jedinců, potom jestřábi lesní 29, sokoli 18 a nejméně početné byly káně Harrisovy 13. Protože lov s dravcem je ze zákona totožný s lovem se střelnou braní, sokolníci jsou pozvaní do místních honiteb myslivci, se kterými mají sokolníci za ta léta dlouhé spolupráce navázané dobré vztahy.  Za 3 dny se ulovilo ve 33 honitbách celkem 133 kusů zvěře. 25 srn, 56 zajíců, 51 bažantů a 1 kachnu divokou,“ říká z Klubu sokolníků Petr Kolomazník.

Poslední den setkání, tj. v sobotu, se pořádají také již tradičně ukázky výcviku dravců pro veřejnost. Tento rok je předvedla skupina Penthea z Prahy, zájem byl jako obvykle velký, přišlo podívat kolem 400 lidí.