Video: Nejprve před policisty ujížděl, potom se před nimi schoval na půdu pod skelnou vatu

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – V uplynulém týdnu si hlídka dopravních policistů vyhlédla v Kladské ulici osobní vozidlo značky Volvo ke kontrole. Světelným a zvukovým signálem dala řidiči pokyn k zastavení, na což však řidič nereagoval a šlápl na plyn.

„Hříšník ujížděl vysokou rychlostí a nejevil úmysl zastavit. Ze silnice sjel na pole, které přejel a dojel až ke stavení, v kterém se ukryl. Na pomoc přijela i hlídka z pohotovostního a eskortního oddělení, která muže v půdních prostorách ukrytého pod skelnou vatou nalezla a pod hrozbou donucovacího prostředku namířenou střelnou zbraní muže zadržela,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muž se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, ta ukázala negativní výsledek. Orientační test na drogy však odmítl. 49letý muž, má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do září 2025, navíc jeho záznamy v rejstříku trestů ukázaly číslo 5. Provinilec je také v současné době v podmínce.

Muže nyní čeká obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což hrozí až dvouleté vězení.