Video: Pro nenapravitelného zloděje si přišla zásahovka

Ilustrační foto

NÁCHODSKO – Náchodským kriminalistům se podařilo ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení Jaroměř a Městskou policií Jaroměř objasnit řadu krádeží, kterých se dopustil 46letý recidivista. Ten si za objekty svého zájmu vyhlídl zejména provozovny a kanceláře jaroměřských firem a podniků.

Kriminalisté hříšníka viní z celkem 12 skutků, které měl spáchat nejméně od července do října tohoto roku. „Předmětem zájmu obviněného muže měly být převážně pokladny a kasy s finanční hotovostí, ovšem nepohrdnul ani trezory, elektronikou, jízdními koly a dokonce ani plechovkami piva. Svým protiprávním jednáním měl způsobit téměř půl milionovou škodu, nicméně kriminalisté se případem i nadále zabývají, a proto škoda, kterou svým jednáním způsobil, nemusí být konečná,“ sděluje policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Recidivista, který má v rejstříku trestů celkem 17 záznamů za obdobnou trestnou činnost naposledy opustil brány věznice koncem července minulého roku, kdy byl podmínečně propuštěn. V uplynulých dnech muže zadržela zásahová jednotka, která ho předala náchodským kriminalistům. Hříšník je nyní stíhán vazebně a v případě pravomocného rozsudku mu hrozí až pětiletý nepodmíněný trest.