Premiéra filmu The War To End All Wars-The Movie

foto: Tomáš Menec

NÁCHOD – Muzeum Náchodska se 7. listopadu 2023 připojí k celosvětové muzejní kampani History Rocks v rámci které si můžete užít premiéru filmu The War To End All Wars – The Movie přímo v prostorách návštěvnického centra Pevnosti Dobrošov.

Švédská hudební skupina Sabaton, známá díky své hudbě založené na historických faktech, vytvořila ve spolupráci s animačním studiem Yarnhub nový animovaný film The War To End All Wars – The Movie, jehož premiéra se celosvětově uskuteční v termínu od 4. do 19. listopadu 2023, kdy si připomínáme konec první světové války. Jak tvůrci filmu zmiňují, tak promítání filmu bude ideální příležitostí, aby se lidé dozvěděli více o této zásadní části historie a zamysleli se nad válečnými oběťmi.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hudební skupina Sabaton se dlouhodobě snaží podporovat vzdělávání a historii a spolupracovala s celou řadou muzeí po celém světě. Proto se také rozhodla, že se premiéra filmu uskuteční místo v kinech přímo ve vojenských muzeích. Film vypráví příběhy z 1. světové války a propojuje je se stejnojmenným studiovým albem této skupiny.

Muzeum Náchodska se stalo jednou z šesti institucí v České republice, která vám premiéru tohoto filmu přinese. Uskuteční se v úterý 7. listopadu od 16 hodin v návštěvnickém centru Pevnosti Dobrošov. Film je dlouhý 67 minut a je v anglickém jazyce s českými titulky.

Více informací o promítání filmu naleznete ZDE.