Přijeďte si užít do Horního Maršova Martinskou slavnost

foto: Martin Fletcher

TRUTNOVSKO – Akce nabídne návštěvníkům zajímavý, blížící se zimou inspirovaný program, který bude vhodný pro celou rodinu. Budete se moci seznámit s tradicemi spojenými s příběhem sv. Martina a zároveň připomenout 10 let, kdy byl DOTEK po rozsáhlé rekonstrukci otevřen pro veřejnost.

„Během uplynulých 10 let prošly domem a celým areálem tisícovky návštěvníků akcí pro veřejnost, návštěvníků, kteří využili nabídku turistického informačního centra DOTEK a tisícovky účastníků vzdělávacích akcí pro děti, mládež a dospělé. Přijďte si společně s námi připomenout toto výročí spojené s Martinskou slavností,“ sděluje ze Střediska ekologické výchovy SEVER Hana Kulichová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro děti a rodiče je připraven program „Jak se dříve horalé chystali a zimu“. Na jednotlivých stanovištích si zájemci mohou vyzkoušet krouhání a nakládaní zelí, tlučení obilí, řezání a štípání dřeva a další rukodělné činnosti. Dále si návštěvníci budou moci v černé kuchyni upéct martinské podkovičky a rohlíky a vyrobit martinské světýlko do večerního průvodu. Po setmění čeká všechny příběh o sv. Martinovi.

Jako obvykle nebude chybět tradiční svatomartinské občerstvení. Akce se koná v sobotu 12.11. od 14 do 18 hodin v areálu informačního centra DOTEK v Horním Maršově.

Pořadatelem akce je SEVER za podpory Obecního úřadu Horní Maršov a Královéhradeckého kraje.