Video: Nejdřív před policisty ujížděla a pak se dala na útěk

policejní auto
Ilustrační foto

HRADECKO – Na uplynulou neděli jistě dlouho nezapomene třicetiletá žena, ta nejen že usedla za volant podnapilá, ale také se pokusila před hlídkou městských strážníků a policistů utéct. Nyní se může těšit na spravedlivý trest.

K události došlo krátce před jednou hodinou noční v Novém Bydžově. Zde se hlídka policistů rozhodla zastavit ke kontrole osobní vozidlo, na výzvu k zastavení však řidička nereagovala. „Řidička jela až 100kilometrovou rychlostí, na stopce nezastavila a několik desítek metrů jela v protisměrné části vozovky. Odbočila do slepé ulice, kde zastavila,“ sděluje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena vystoupila z vozidla až po několika výzvách. Poté podstoupila dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, po několika neúspěšných pokusech nadýchla téměř 1,5 promile. Před provedením druhé zkoušky se dala na útěk. V tu dobu byla na místě i hlídka strážníků městské policie, kteří ji společně s policisty po pár metrech doběhli a za pomocí donucovacích prostředků zadrželi.

Další dechová zkouška se vydařila až na třetí pokus s výsledkem 1,3 promile. Hříšnice s provedením dechové zkoušky souhlasila, ale zároveň mařila její řádné provedení. Nyní je žena obviněna z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což ji hrozí až roční vězení, tučná pokuta nebo zákaz řízení.