Stromy musely jít k zemi, místo nich budou vysázeny nové

Foto: Oficiální www města Opočno

RYCHNOVSKO – Některé stromy musely být kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu v minulosti pokáceny, nyní by je měly nahradit stromy nové, aby alej působila esteticky. Na akci se podařilo získat příspěvek ve výši necelého čtvrt milionu korun.

V pondělí 13. listopadu byla zahájená první etapa nové výsadby stromů podél hlavní silnice v Čánce, části města Opočno. Cílem je doplnit stromy, které byly v minulosti odstraněny, a vytvořit tak ucelené uliční aleje. Dohromady bude vysázeno třicet sedm stromů, především v jižní části obce, ale také v centru okolo kapličky a částečně i na severu. Nejvíce budou zastoupeny lípy srdčité. „V případě lip bude použit vhodnější kultivar Rancho, dorůstající do osmi metrů výšky a pěti metrů šířky, který nejlépe vyhovuje stanovištním podmínkám a prostorovým nárokům,“ dodává za město Opočno Jaroslav Koudelka.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.