Nadační fond Naděje pomůže s náborem prvodárců pro Transfuzní oddělení hradecké nemocnice

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové se 29. listopadu 2023 uskuteční další ročník akce zaměřené na nábor nových dárců, který pořádá Nadační fond Naděje v rámci svého projektu 450 ml Naděje.

Prvodárci mohou přijít bez objednání v čase od 8 do 11 a od 13 do 16 hodin, příchozí obdrží drobné dárky od partnerů akce, jeden z prvodárců získá poukaz na let horkovzdušným balonem.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Transfuzní oddělení FN HK každoročně potřebuje získat zhruba tisícovku nových dárců krve, kteří nahrazují dárce, kteří s odběry končí kvůli vysokému věku či zdravotnímu stavu, který již neumožňuje pokračovat v darování krve. Děkujeme všem současným dárcům a těšíme se na nové,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK Vít Řeháček. Transfuzní oddělení FN HK pravidelně spolupracuje na náboru dárců krve s různými institucemi, firmami či školami.

Transfuzní oddělení FN HK je pro dárce krve otevřené každý pracovní den, prvodárci mohou přicházet bez objednání. Podrobnosti o darování krve ve FN HK je možné najít na webu.