Na stavbu budou dovezeny obří jeřáby z ciziny

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Momentálně se pracuje na jedné z největších staveb nejen v kraji, ale v celé republice. Vypomoci mají tři jeřáby dovezené ze zahraničí, které jsou k vidění na tuzemských stavbách jen zřídka.

Stavba Kampusu Univerzity Karlovy rychle pokračuje. V budoucnu by sem měla přesídlit podstatná část farmaceutické i lékařské fakulty. Pilotové založení obou budov je již dokončené, v současné době probíhá jejich propojování. Pomoci by měly i dva jeřáby dovezené z Vídně a jeden z Dortmundu. Takto velké jeřáby jsou na českých stavbách k vidění pouze výjimečně. „Stavba Kampusu Univerzity Karlovy je jednou z největších nejen v Královéhradeckém kraji, ale i v rámci České republiky. V průběhu prosince 2023 proto bude na staveništi před Fakultní nemocnicí postavena šestice věžových jeřábů. Množství přepravovaného stavebního materiálu a plánovaná hmotnost jednotlivých stavebních prvků si vyžádala dovezení tří speciálních jeřábů z evropské flotily koncernu WOLFFKRAN,“ upřesňuje manažerka Veronika Mikešová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.