Lvice porazily Ostravu o 8 bodů

HRADEC KRÁLOVÉ – Lvice měly pomalý start a v úvodu utkání prohrávaly, ale v průběhu zápasu především dobrou obranou hru zlepšily. Po první čtvrtině ještě vedla Ostrava 25:28, v poločase už byly Lvice +4 body (41:37). Dlouhými střelami potvrdily sílu domácího prostředí a nedovolily soupeřkám žádnou dramatickou koncovku.

V zápase se blýskla zejména Pamela Effangová, která zaznamenala 7 skvělých trojek z desti pokusů a z pěti dvoubodových pokusů uspěla třikrát. po konci utkání si zapsala do statisti krásný koeficinet užitečnosti 34.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rozhovor s trenérem Hradeckých Lvic Peterem Bálintem:

Pane trenére, dnešní vítězství se nerodilo snadno. Zápasem táhli domácí tým zejména Pamela Effangová a Kateřina Zeithammerová. Proč myslíte, že byl ostravský tým tak silným oponentem?

Ostravský tým nebyl tak silným oponentem. Jde o to, že my jsme dnes hráli velmi hloupě. Udělali jsme spoustu chyb v obraně, protože jsme dostali 77 bodů. Bránili jsme opravdu hloupě, místo toho abychom zatáhli obranu tak jsme ji otevírali. Hráčky hrály 1 na 1 a nepomohly pivotkám, které hrály proti nižším a rychlejším pivotkám. Takže, z tohoto pohledu je ta obrana pak těžší. Hned na začátku zápasu jsme nedali tři jednoduché koše a pak dostaneme šnůru 9:0 a to jenom proto, že se hloupě nevrátíme. Uděláme několik chyb v útoku a pak nás to stojí ten zápas, protože ony si začaly věřit. Kdybychom je potlačili dál, tak nebudou v zápase tak zlobit. To není zápas Ostravy, ale naše hloupost.

Rozhovor s Hráčkou Hradeckých Lvice Kristýnou Čuperkovou:

Zápas byl pro domácí tým velmi těžký, jak to vidíte vy?

Určitě, protože jsme dostali za prví poločas skoro 40 bodů. Naše obrana dobrá. S Ostravu hrajeme opět příští týden, tentokrát pohárové utkání, takže do té doby máme určitě co zlepšovat.

Vy patříte bez diskuse mezi nestorky domácího týmu, máte ještě nějakou basketbalovou metu, které byste chtěla dosáhnout?

V dobrém slova smyslu jste mě rozesmál. Teď už asi ne. Jsem ráda, že můžu vůbec hrát po svém zranění a užívám si holkama tuto sezónu. Potom uvidíme, co bude dál.