Nedaleko Dobrušky došlo ke dvěma bouračkám

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – To, že se hasiči rozhodně nikdy nenudí ukázal také středeční den tohoto týdne. Jednotky musely nejprve přispěchat k dopravní nehodě vozidla Volkswagen, které ukončilo jízdu ve škarpě, potom k bouračce osobního auta Audi, jež bouralo do stromu. Na obě místa musela také zdravotnická záchranná služba.

K prvnímu zásahu došlo krátce po osmé hodině ranní v Sedloňově, kam přispěchali profesionální hasiči z HS Dobruška a jednotka dobrovolných hasičů Olešnice v Orlických horách. „Posádka vylezla z vozidla před příjezdem hasičů. Provedli jsme standardní protipožární úkony. Osobní vozidlo jsme převrátili opět na kola a vytáhli na vozovku. Při nehodě došlo ke zničení dopravního značení a konstrukce mostku,“ sděluje Radek Mencl, vedoucí oddělení krajského operačního a informačního střediska HZS. Jedna osoba musela být v péči záchranářů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K dalšímu zásahu došlo v Novém Městě nad Metují krátce po půl čtvrté odpoledne. Řidič osobního vozidla havaroval do stromu na silnici č. I/14 v křižovatce u odbočky na obec Bražec. Profesionální hasiči Dobruška a jednotka dobrovolných hasičů Nové Město nad Metují na místě provedli protipožární opatření a zabezpečili vozidlo proti úniku provozních kapalin. Zraněnou osobu si vzala do péče zdravotnická záchranná služby. Provoz musel být byl řízen kyvadlově.