Je rozhodnuto, novoroční ohňostroj nebude

Foto ilustrační

NÁCHOD – Plánovaná oslava příchodu nového roku se nakonec neuskuteční, město se totiž rozhodlo vyhovět prosbě ministerstva vnitra. Radní chtějí tímto rozhodnutím vyjádřit solidaritu rodinám obětí na Filozofické fakultě.

Ministerstvo vnitra rozeslalo v posledních dnech všem obcím a městům v republice prosbu ohledně zrušení novoročního ohňostroje. Radní se rozhodli prosbě vyhovět a ohňostroj, který se měl původně konat v pondělí v šest hodin večer na Masarykově náměstí, zrušit. „Náchod se tak připojí ke zmírnění napětí ve společnosti, která je po násilných činech před letošními vánočními svátky hluboce otřesena. V neposlední řadě tím chceme vyjádřit solidaritu rodinám všech obětí, zmíněné události se dotkly mnoha lidí a potažmo každého z nás. V současné době řeší Policie ČR cca 60 případů výhružek i schvalování masakru na Filozofické fakultě UK. I proto jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí, které možná zklame nejednoho příznivce velkolepých oslav, naopak přispěje ke zvýšení bezpečnosti v průběhu oslav nového roku 2024 a zmírnění nervozity a napětí,” upřesňují za město Jan Birke, Jan Čtvrtečka, František Majer a Milan Vik.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.