Brzy začnou svozy vánočních stromků

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Je po Vánocích a občané přemýšlí, kam s usychajícím vánočním stromkem. Brzy je hradecké služby začnou odvážet, je však potřeba je odkládat na určená stanoviště. Svozy se týkají i rodinných domků.

Vánoční stromky budou ve městě sváženy v druhém lednovém týdnu, a to v období od 8. do 12. ledna. Občané je musí umístit v daném termínu k popelnicím u bytových domů, svozy z veřejných stanovišť separace budou prováděny až do konce měsíce. Během druhého lednového týdne budou odváženy stromky i obyvatelům rodinných domů, ti je musí odložit vedle hnědé nádoby na bioodpad. Zájemci mohou také odvézt své stromky do kompostárny v areálu letiště. „Stromky vždy odevzdávejte čisté a holé, tedy bez ozdob, obalů a jiných nečistot, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány,“ obrací se na občany za město Dominika Špičáková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.