Při silvestrovské noci měli záchranáři 180 výjezdů

foto: Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Poslední noc v roce 2023 se operátoři záchranářů pořádně zapotili. V jejím průběhu odbavili téměř dvojnásobný počet tísňových výzev, což se počtem blíží běžné denní směně.

„Poslední den v roce tak naše výjezdové skupiny zrealizovaly 180 výjezdů, tedy přibližně o 30% více. Vedle běžného spektra výjezdů jsme zaznamenali vice než dvě desítky úrazů v souvislosti s oslavami konce roku. Dva z nich byly přímo způsobeny zábavní pyrotechnikou, naštěstí šlo o lehká zranění,“ sděluje mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V několika případech šlo o úrazy způsobené druhou osobou v rámci různých konfliktů či potyček. První výjezd v novém roce operátoři přidělili minutu a pětatřicet sekund po půlnoci. K akutním bolestem břichy vyjela záchranářská posádka ze základny v Náchodě.

V celém kraji museli záchranáři zasahovat také u jedenácti případů otravy alkoholem. Opilost byla i jednou z okolností pádu 31letého muže pod vlakovou soupravu v Chlumci nad Cidlinou. Událost si vyžádala zásah záchranářů spolu s lékařkou ze základny v Novém Bydžově. Muž byl po potřebném ošetření vrtulníkem transportován do Královéhradecké nemocnice.

„Počet zásahů letecké záchranné služby se tak zastavil na čísle 860 čímž byl o dvacet událostí překonán loňský rekord. Přibližně dvacet procent zásahů vrtulníku tvořily noční zásahy. V desítce případů museli letečtí záchranáři k dosažení pacienta využít lanového podvěsu,“ dodává Ivo Novák.