Hradecká nemocnice navýšila příspěvek na občerstvení dárcům krve a krevních složek

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Fakultní nemocnice Hradec Králové od 1. ledna 2024 zvýšila hodnotu příspěvku na občerstvení pro dárce krve a krevních složek, kteří přicházejí darovat na Transfuzní oddělení FN HK. Dárci nově dostanou poukázku na občerstvení v celkové výši 150 korun, dosud to bylo o 50 korun méně.

„Jsme rádi, že se podařilo navýšit hodnotu poukázky, kterou mohou využít dárci po odběru na občerstvení či nákup potravin buď přímo v areálu FN HK nebo také na dalších místech a jsou jedním z benefitů, které jsou pro dárce krve připraveny,“ uvedl primář Transfuzního oddělení  Vít Řeháček.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dárci krve mohou také za každý odběr mít den pracovního volna či si odečíst za každý odběr 3000 korun z daňového základu. Dárce krve odměňují také jednotlivé zdravotní pojišťovny. Transfuzní oddělení FN HK také proplácí dárcům náklady na jízdné z místa bydliště a zpět veřejnou dopravou.

Oddělení průběžně nabírá nové dárce krve a krevních složek, aby nahradila dárce, kteří s darováním končí kvůli věku nebo nevyhovujícímu zdravotnímu stavu. Každoročně je nutné získat zhruba tisícovku nových dárců. Bližší informace o darování krve je možné získat ZDE.