Cestující, ceny jízdného se brzy změní

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Sedm let se ve městě tarify jízdného MHD neupravovaly, nyní museli radní přistoupit ke změně některých jízdenek nejen s ohledem na inflaci. Přibydou ale také zajímavé novinky, které zajistí cestujícím větší komfort.

Radní města na svém posledním zasedání projednali změnu v ceně jízdného za MHD. Cena jednorázové papírové jízdenky vzroste z dvaceti na pětadvacet korun, její cena při zakoupení přímo u řidiče zůstává stejná, a to třicet korun. Cestující budou moci také nově využít časovou platnost jízdenky, konkrétně deset nebo šedesát minut, a možnosti přestupování. MHD zůstává zdarma pro děti do šesti let, maminky s kočárky nebo držitele určitých průkazů, novinkou pak bude bezplatná jízda pro cestujícího, který doprovází dítě ve věku do šesti let. Ke změně by mělo dojít od března, naposledy se tarify upravovaly před sedmi lety. „O změnách tarifů jízdného MHD se diskutovalo již delší dobu, nyní ale s ohledem na inflaci a snahu stabilizovat dotaci města dopravnímu podniku jsme se rozhodli přistoupit k úpravě ceníku. Potřebujeme i nadále zachovat objem přepravy, a přitom se nadále snažit o její modernizaci,“ dodává za město Miroslav Hloušek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.