Volejbalová bomba! Hradecká Slavia porazila ve čtvrtfinále Chance Českého poháru extraligové Karlovarsko a jde do Final Four

foro: Martin Fletcher/Alisha Alisha

HRADEC KRÁLOVÉ – Včera ve večerních hodinách si nenechalo přes tisíc milovníků volejbalu ujít jedinečnou podívanou, ve které domácí tým porazil po skvělém výkonu favorizovaný celek VK ČEZ Karlovarsko. Neskutečná atmosféra a plno emocí doprovázelo fantastický výkon celku Slávie.

Už jen postup do čtvrtfinále poháru se jevil jako sen, teď však zažily české volejbalové vody skvělý šok v podobě postupu Hradce Králové do semifinále Final Four Chance Českého poháru. Hradec Králové zvítězil nad Karlovarskem 3:1 na sety (25:23, 25:23, 16:25 a 27:25).

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hrající trenér Aleš Holubec hodnotí zápas:

Splnilo se přesně to, co jsem si moc přál = hrát uvolněně, aby kluci tíhu silnějšího soupeře nevzali moc na sebe a abychom předvedli tu hru, kterou předvádíme na tréninku a to všechno se povedlo. Hrozně moc bych chtěl poděkovat divákům, protože před takto vyprodanou halou, to nikomu nedovolí povolit ani jeden balón. Zápas byl o nasazení, psychické odolnosti a o plnění instrukcí, které jsme si dali. Velké díky paří všem hráčům, protože všechno to, co jsme jim řekli si vzali k srdci a splnili to na jedničku = to za mě dělá kolektiv a týmový sport.

Jak to viděl pozápase trenér domácího celku Jan Kulhánek?

Dnes si celý tým zaslouží pochvalu a samozřejmě celá hala, která nás dotlačila k vítězství. Před takovou diváckou kulisou se zápas hraje jinak a také to jinak působí na soupeře. Myslím si, že ani v extralize nejsou na takovou atmosféru zvyklí, fanouškovská podpora měla na zápas rozhodně velký vliv.

Rozhovor s kapitánem hradeckého mančaftu Jakubem Holčikem:

Kapitáne, jaké to je vyhrát pohárové čtvrtfinále a jít dál do semifinále?

Momentálně máme neskutečné pocity velké euforie. Myslím si, že nám to teprve začne postupně docházet. Porazit Karlovarsko, to se asi jen tak někomu nepoštěstí, obzvlášť ne nikomu z první ligy. My jsme zápas urvali týmovým výkonem a koncentrovaností. Věděli jsme, že nemá smysl se stresovat a že musíme hrát uvolněně a to nám krásně vyšlo. Diváci byli naprosto neskuteční, doslova nás hnali dopředu a my jim za to strašně moc děkujeme.

Rozhovor s předsedou Fans Volley TJ Slavia Hradec Králové Radimem Kolářem:

Jaký to je pocit být přítomen na čtvrtfinále Chance Českého poháru proti extraligovému Karlovarsku a vědět, že váš tým jde do semifinále Final Four?

Samozřejmě, že to je úžasný pocit. Jsem člověk, který nikdy nepláče, ale dnes ty emoce byly tak silné, že jsem opravdu několik slz uronil. My se vždy na všech zápasech snažíme co nejvíce svůj milovaný tým podporovat, jsme rádi, že se nám dnes podařilo ke skvělému fandění strhnout také ostatní diváky. Hradecký tým hrál jako vždy srdíčkem a za svou Slávii.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky před blížící se další částí play-off 1. ligy?

Pohárový zápas, který vyhrál Hradec skvělým výkonem je tou nejlepší pozvánkou na jeho další zápasy. Budeme se na všechny těšit s našim bubeníkem a dobrou náladou.

Rozhovor s místopředsedou Fans Volley TJ Slavia Hradec Králové Pavlem Vránou:

Seznamte nás trochu více s vašim fanklubem?

Na počátku všeho stál zájem Jakuba Lejska, předsedy TJ Slavia Hradec Králové, o založení nadšené fanouškovské platformy. Náš fanklub funguje už dva roky a svou činnost se snažíme čím dál tím více rozvíjet. Na sociální síti Facebook máme svou fanouškovskou skupinu, kde uvidíte naši činnost také na fotografiích a videích. Na webových stránkách TJ Slavia HK je banner s podtitulem Obleč se do našich týmových barev! Po prokliku banneru se dostanete na nabídku triček, šál a dalších věcí od firmy JAKO. Dále na stránkách naleznete tak odkaz na náš fanklub a můžete si přečíst i anše zajímavé desatero.

Další fotografie naleznete ZDE.