Video: 40. ročník Orlického maratonu přilákal na horské sedlo Šerlich přes nepřízeň počasí téměř 500 závodníků

foto: Martin Wawrzyczek

RYCHNOVSKO – Jubilejní 40. Orlický maraton se odehrál jako třetí závod seriálu ČEZ SkiTour na horském sedle Šerlich v Orlických horách, kam zavítalo téměř 500 odvážných lyžařů zdolat místní tratě kolem Velké Deštné. Vítr, déšť i teplo sice znesnadňovaly výkony, přesto se však pozitivní atmosféra nesla celým prvním únorovým víkendem.

Na sobotní dětské obratnostní závody a také VW 20 kilometrů volným stylem navázala nedělní klání technikou klasickou. Na výběr měli závodníci z distancí na 10 km s Českou televizí a pak také na 20 a 40 kilometrů. Větru, dešti a teplému počasí se nedá poručit, ale závodníci s horskými podmínkami bojovali na tratích, které vystavěl bývalý reprezentant a olympionik v běhu na lyžích Petr Michl, velice statečně.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V tom pravém Orlickém maratonu, závodě na 40 kilometrů, se stal prvním mužem leader celého seriálu Petr Knop z týmu eD system Silvini Team a mezi ženami si pro zlatou pozici dojela Martina Setunská z týmu SKI Sokol Zaječice.  V závodě na 20 kilometrů zvítězil reprezentant v rychlostní kanoistice a olympionik Martin Fuksa, pro kterého to byl zároveň jeho první vítězný závod v běžeckém lyžování. „Podařilo se mi vyhrát můj první běžkařský závod v životě, takže pocity mám určitě skvělý. Ten déšť a počasí, které úplně nepřálo, mi nevadí. Jsem kluk od vody, takže na vodu jsem zvyklý a na těžký podmínky taky.  Zázemí skvělý, teplo, teď trošku rozmrzám a určitě tu nejsem naposled, protože mám rád zažít něco nového,” říká olympionik a mistr světa Martin Fuksa. Jako první žena na 20 kilometrech se umístila Anna Sellers z týmu eD system Silvini Team. V závodě ČT na 10 kilometrů se staly vítězkou a vítězem mladé naděje Anna Sedláčková a Martin Šír.

Díky vyhřívanému zázemí v podobě ČEZ Energy zóny, T-Mobile Lounge a ORLEN relax zóny se všichni závodníci mohli pořádně ohřát, posilnit, podívat se na výsledky a také si užít neformální atmosféru a zábavu.