Dvacetiletý muž si to šlapal na ukradeném kole s odcizenými věcmi

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Kriminalisté v těchto dnech obvinili z krádeže muže, kterého se rozhodli zkontrolovat broumovští policisté, když si ho všimli, jak jede na kole v protisměru s plastovým kufrem a igelitkou na řídítkách, jelikož v daném okolí docházelo k narůstající majetkové trestné činnosti.

Hlídka muže zastavila a zjistila nejen, že jede na kole, které si měl vypůjčit od majitele bez jeho vědomí, ale navíc měl u sebe věci, které ukradl ze zahradních chatek, do kterých se vloupal. Muž se ke svým činům policistům doznal, škoda kterou napáchal byla odhadnuta předběžně na 5 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policisté také zjistili, že muž byl obviněn za přečin krádež a poškození cizí věci, když se měl vloupat do sklepních kójí a způsobit škodu dosahující více jak 80 tisíc korun. A rovněž jsou s ním zahájeny úkony trestního řízení pro přečin legalizace výnosů z trestné činnosti, když měl přechovávat a pro svou potřebu užívat elektrokoloběžku, o které věděl, že pochází z trestné činnosti,“ sděluje policejní mluvčí Lucie Konečná. Elektrokoloběžku měl v úmyslu prodat, za což mu hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi. Mimo jiné bylo zjištěno, že muž je řešen také pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jelikož byl přistižen, jak řídí vozidlo přesto, že má vysloven platný zákaz, a to až do října roku 2025.

Je pravděpodobné, že kriminalisté budou muži na základě šetření sdělovat i další obvinění za obdobnou trestnou činnost a výčet tak není ještě konečný. Brány věznice naposledy opustil v červenci loňského roku, je však jisté, že se za ně opět brzy vrátí.