Napadal svou partnerku, které způsobil vážná zranění. Teď se může těšit na spravedlivý trest!

ilustrační foto

HRADECKO – Minulý týden skončil ve vazbě 31letý muž z Pardubicka poté, co byl obviněn z vydírání a týrání osoby žijící ve společné domácnosti a to nebylo rozhodně všechno. Nyní ho za jeho hříchy může čekat pobyt ve vězení od dvou do osmi let.

Hříšník svou o 6 let mladší partnerku v jejím bydlišti v Hradci Králové od poloviny listopadu loňského roku do současné doby fyzicky napadal a způsobit ji různá vážná zranění, s kterými byla dvakrát na několik dní hospitalizovaná v nemocnici.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jelikož měl vyhrožovat, že zabije ji i její rodinné příslušníky, obrátila se žena to pondělí v odpoledních hodinách s obavou o svůj život na policii. Než stihli kriminalisté začít po muži pátrat, hlídka policistů z pohotovostního a eskortního oddělení muže krátce po 16. hodině kontrolovala jako řidiče osobního vozidla. Podrobila ho dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Obojí s negativním výsledkem. Jelikož však z evidencí zjistila, že má muž od září vysloven půlroční zákaz řízení všech motorových vozidel, muže zadržela a převezla na služebnu k dalším úkonům,“ sděluje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Kriminalisté tak mohli muže bez prodlení podrobit výslechu a na základě získaných důkazů ho obvinit hned ze tří trestných činů najednou. Muž je nyní stíhán vazebně.