Sdílená kola by se měla vrátit do města na jaře

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Od dubna by mohli zájemci opět ve městě využívat možnost sdílených jízdních kol, nově také elektrokola. V současné době město vybírá dodavatele služby a snaží se získat na sdílení kol dotaci.

Analýza dat za minulý rok potvrdila, že sdílená kola ve Dvoře Králové nad Labem jsou stále populárnější. Město se tak snaží podpořit ekologický systém dopravy, na který chce získat dotaci. Pokud by ji získalo, ušetřit by mohlo až pět set tisíc z celkové částky jeden milion sto tisíc korun. V současné době radní vybírají dodavatele této služby. „Ukázalo se, že sdílená kola využívá ve městě stále více občanů, a proto jim chceme tuto službu zprostředkovat také letos. Sdílená kola by se tak do ulic Dvora Králové nad Labem mohla vrátit opět od dubna. Zároveň chceme službu rozšířit a nabídnout lidem nejen více kol městského typu na více stanovištích než dosud, ale nově také elektrokola,“ dodává starosta města Jan Jarolím.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.