Adam Plachetka a Ondřej Havelka představí nebe na zemi

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Kultovní basbarytonista Adam Plachetka a swingový virtuos Ondřej Havelka společně se svými Melody Makers představí NEBE NA ZEMI, půjde o koncertní zážitek v Kongresovém centru Aldis, který se uskuteční 19. března 2024.

Tento jedinečný koncertní večer, nazvaný NEBE NA ZEMI, přinese posluchačům nezapomenutelnou směsici nesmrtelných písní pánů Ježka, Voskovce a Wericha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Adam Plachetka, který se nedávno začal pohybovat i mimo klasickou hudbu, přivede svou osobitou interpretací do života hity, které jsou milovány generacemi. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers pak dodají koncertu tu správnou swingovou atmosféru.

„Adam Plachetka v poslední době s oblibou překračuje hranice světa klasické hudby a vydává se do hudebních oblastí dosud jím neprobádaných. Dlužno říci, že tyto výlety do mimooperních žánrů uskutečňuje jako výsostný profesionál, dokonale poučen, s plným nasazením a tvůrčí invencí.“

A tak jej jeho neposedný duch znovu žene za novým dobrodružstvím a znovu do království lehkonohých múz. Tentokrát obrací svůj zájem k repertoiru Osvobozeného divadla. Okouzlen melodiemi Jaroslava Ježka a vtipnými, duchaplnými texty Voskovce a Wericha přizval ke spolupráci Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Vzniká tedy koncertní show, v níž oba umělci za doprovodu prvotřídního orchestru, specializovaného na jazz, swing a taneční hudbu meziválečného období, předvedou Ježkovy písně v celé žánrové pestrosti, pro skladatele tak typické – od osobitých ohlasů jazzových a swingových (Tři strážníci, Ezop a brabenec), přes originálně pojatá blues (Klobouk ve křoví, Tmavomodrý svět) a lyrické písně milostné (Svítá, Když se usmívala), až po brilantní, vtipné parodie (Holduj tanci pohybu, Láska zhrzená čili Na Poříčí dítě křičí). Dvacet nestárnoucích kusů, které dodnes neztratily nic ze svého espritu, vtipu i moudrosti, doprovodí orchestr Melody Makers, který své obsazení a instrumentář bude proměňovat tak, aby co nejvíce vyhověl Ježkovým nápaditým kreacím a výpadům do rozličných stylů a žánrů tehdejší populární hudby.

Adam Plachetka a Ondřej Havelka nejen vystoupí se svými úžasnými písněmi, ale také budou celý večer provádět slovem. Věříme, že jejich spontánní dialogy dodají představení stejnou živost a energii jako legendární písňové texty pánů Voskovce a Wericha.

Vstupenky jsou v prodeji online a na místě. Nepropásněte tuto vzácnou příležitost být součástí tohoto magického večera!

Datum a čas koncertu: 19. března od 19 hodin

Místo konání: Kongresové centrum Aldis, Hradec Králové